Најбарани 24.09.2020


1
Dynamite
BTS
3244
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
41
3
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
35
4
Те спомнувам
Ареа
32
5
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
24
6
Who’s Laughing Now
Ava Max
15
7
Skopje Forever
Nikeja
13
8
Не ме моли
Ayana
13
9
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
10
Ана
Суперхикс
10
11
Sunlight
BDM feat. Alex V
8
12
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
7
13
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
7
14
Cardigan
Taylor Swift
7
15
Deep End
John Summit
6
16
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
6
17
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
5
18
Wave Rider
Fideles
5
19
Together
Sia
5
20
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
Музички времеплов
  • 1966 - Од Њујорк во Лондон пристигнува Jimi Hendrix заедно со својот менаџер Chas Сhandler. Hendrix доаѓа само со облеката на себе, зашто останатите работи што ги носел ги продал за да го плати престојот во хотел во Њујорк.
  • 1942 - Роден е Gerry Marsden од Gerry and the Pacemakers. 'How Do You Do It'
  • 1997 - Barry Loukaitis е осуден зашто убил двајца ученици и учителот во училиште во Вашингтон. Се тврди дека копирал сцени од спотот на Pearl Jam, 'Jeremy'.
  • 1942 - Родена е фотографката и борец за правата на животните Linda McCartney (Linda Eastman), сопруга на Paul McCartney. Била дел и од Wings, кои ги слушаме со My Love.
  • 1983 - USА No.1 Billy Joel 'Tell Her About It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје