Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • 2001 - UK No1 Destiny’s Child “Survivor” 1 w.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје