Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 2003 - на 70 години починува џез легендата Nina Simone.
  • 1951 - роден е Luther Vandross.
  • 2002 - USA No1 Ashanti “Foolish” 10 w.
  • 1996 - UK No1 Marc Morrison “Return Of The Mack” 2 w.
  • 1960 - враќањето на Elvis Presley во Холивуд да го сними филмот "G.I. Blues" е поздравено со огромни фанфари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје