Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1997 - UK No1 Chemical Brothers “Block Rockin’ Beats” 1 w.
  • 1981 - од срцев удар умира вокалистот на Canned Heat, Bob "the Bear" Hite.
  • 1980 - EMI Records објавуваат загуба од 28 милиони долари на крајот од претходната година.
  • 1984 - на MTV Video Music Awards меѓу добитниците се Michael Jackson за "Beat It", Police за "Every Breath You Take" и Cyndi Lauper за "Girls Just Wanna Have Fun".
  • 1970 - New York Times ја оквалификува рок музиката како "најпопуларна креативна уметност на денешницата".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје