Топ Листи


Музички времеплов
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје