Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје