Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1964 - Searchers учествуваат во шоуто на Ed Sullivan и стануваат прва група по Beatles од британската инвазија што се појавила во шоуто.
  • 1981 - од срцев удар умира вокалистот на Canned Heat, Bob "the Bear" Hite.
  • 1928 - роден е Tony Williams, вокалист на Platters со кои го има хитот Only you.
  • 1997 - UK No1 Chemical Brothers “Block Rockin’ Beats” 1 w.
  • 1998 - во сообраќајка загинува легендарниот рок гитарист Cozy (Collin) Powell.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје