Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1971 - Роден е раперот Tupac Amaru Shakur. (1996 USА No.1 'How Do U Want It / California Love', 1996 UK No. 6 'California Love').
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје