Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје