Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2003 - Nicky Byrne од Westlife се жени со ќерката на ирската премиерка Bertie Ahern.
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1999 - Менаџерот на Spice Girls, Bob Herbert загинува во сообраќајна несреќа во Виндсор. Herbert ги формирал Spice Girls и Five, а во 80-те бил менаџер на Bros.
  • 1969 - Jethro Tull го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'Stand Up'.
  • 1980 - AC/DC го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Back In Black'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје