Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2003 - Nicky Byrne од Westlife се жени со ќерката на ирската премиерка Bertie Ahern.
  • 1975 - USА No.1 Bee Gees 'Jive Talkin'
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1986 - Queen учествуваат на Knebworth фестивалот и тоа ќе им остане последен настап во живо.
  • 1967 - UK No.1 Scott McKenzie 'San Francisco (Be Sure To Wear Some Flowers In Your Hair)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје