Емисии


УК ретро

Сакате да дознаете за историјата на Британската топ листа ? Тогаш ова е вистинската емисија за вас. Многу информации за случувањата на оваа топ листа години наназад.
Водител: Борис
Термин: недела од 19 до 20 часот
Музички времеплов
  • 2004 - USA No.1 Fantasia 'I Believe'
  • 1994 - Wet Wet Wet го започнуваат 15-неделниот престој на првото место на британската сингл листа со 'Love Is All Around'.
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 1975 - Rolling Stones стануваат првиот рок бенд што добива одликување за продажбата на албумите во Русија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје