Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје