Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 1959 - Роден е Wayne Hussey, гитарист во Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin me round, Like A record'), Sisters Of Mercy и The Mission (1988 UK No.12 'Tower Of Strength').
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје