Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1980 - Во интервју, членот на Rolling Stoneѕ, Bill Wyman, најавува дека ќе ја напушти групата по две години, на нивната 20-годишнина од опстојувањето. Сепак ќе си замине од групата дури по 11 години.
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје