Емисии


ЗипЗап

Емисија за HipHop и RnB. Во емисијата може да се слушнат најнови вести, интервјуа, топ листа, Balkan sound наменет за промовирање на Македонскиот и Балканскиот HipHop, 15 минути рикверц односно ретроспектива на постари албуми.
Водители: Мартин & DJ Panco
Термин: недела од 23 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје