6. Yon Idy - Gentle


Музички времеплов
  • 1994 - На концерт на Oasis во Њу Кесел, Noel Gallagher е ошамарен од човек кој скокнал на сцената. Noel не сака да го продолжи концертот, па 300 обожаватели го напаѓаат автобусот на групата.
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1980 - UK No.1 Abba 'The Winner Takes It All'
  • 1999 - Менаџерот на Spice Girls, Bob Herbert загинува во сообраќајна несреќа во Виндсор. Herbert ги формирал Spice Girls и Five, а во 80-те бил менаџер на Bros.
  • 1963 - Родена е Whitney Houston.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје