20. Elderbrook feat. Rudimental - Something About You


Музички времеплов
  • 1982 - UK No.1 Madness 'House Of Fun'
  • 1961 - UK No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1950 - Роден е Graham Russell, гитарист и воклаист во Air Supply (1980 UK No.11 'All Out Of Love', 1981 US No.1 'The One That You Love').
  • 1968 - Роден е австралискиот актер и пејач Jason Donovan (1989 UK No.1 'Too Many Broken hearts' и уште 15 други британски топ 40 хит синглови).
  • 1972 - Во Лондон е првиот ден од снимањето на новиот материјал на Pink Floyd, што подоцна ќе прерасне во легендарниот албум 'Dark Side Of The Moon'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје