4. Taylor Swift - Lover


Музички времеплов
  • 2003 - Nicky Byrne од Westlife се жени со ќерката на ирската премиерка Bertie Ahern.
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1963 - Родена е Whitney Houston.
  • 1999 - Менаџерот на Spice Girls, Bob Herbert загинува во сообраќајна несреќа во Виндсор. Herbert ги формирал Spice Girls и Five, а во 80-те бил менаџер на Bros.
  • 1980 - UK No.1 Abba 'The Winner Takes It All'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје