Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје