Halsey - Without Me


Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје