David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје