Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје