Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје