5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1964 - Beach Boys го добиваат првиот американски бр1 албум 'Beach Boys Concert'.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • 1984 - USА No.1 Lionel Richie 'Hello'.
  • 1948 - Роден е Steve Winwood, вокалист и клавијатурист во Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith, а познат и како соло изведувач.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје