David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1938 - Роден е Isaac Hayes (1971 USА No.1 & UK No.4 'Theme From Shaft', 1998 UK No.2 'Chocolate Salty Balls' - под псевронимот Chef).
  • 1989 - Adam Clayton од U2 уапсен е во Даблин поради поседување дрога, која планирал да ја препродаде на друга личност.
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1988 - UK No.1 Yazz & the Plastic Population 'The Only Way Is Up'
  • 2001 - Whitney Houston влегува на листата на најплатени музичари во светот по потпишувањето нов договор со Arista records, вреден 100 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје