Bazzi feat Camila Cabello - Beautiful


Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје