Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје