Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1979 - Куќата на Ringo Starr во Лос Анџелес уништена е од пожар.
  • 1943 - Роден е пејачот и композитор Randy Newman.
  • 2000 - Во лондонската Brixton Academy Madonna го има првиот концерт во В.Британија по повеќе од 7 години. Цената на влезниците достигнувала и до 1.000 фунти.
  • 1992 - UЅА No.1 Whitney Houston 'I Will Always Love You'
  • 1968 - Родена е Dawn Robinson од En Vogue. 'My Lovin Never Gonna Get It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје