Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје