Антена 5 Тим

Соња Панда

Соња Пандиловска

Музички новинар

Меѓу ветераните (по години) во екипата. Бидејќи сум голема спанка ми доделија попладневна смена. Кога не спијам сакам да се гушкам со мојата мачка Маза, да гледам DVD концерти, да играм табла и да се дружам со откачената екипа на Антена 5.

sonja@antenna5.fm
Стил
Pop, Rock, Dance
Фаворити
Robbie Williams, U2, Depeche Mode, The Beatles, David Bowie, Annie Lennox
Специјалност
Од се по нешто
Песни
Robbie Williams  “Feel”; Edwyn Collins – “A Girl Like You”; Nirvana – “The Man Who Sold The World”; Paul Van Dyk – “Let Go”
Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Baccara 'Yes Sir, I Can Boogie'
  • 1988 - Филмот на U2, 'Rattle And Hum', добива светска премиера во Даблин.
  • 1990 - Michael Waite од Musical Youth добива 5 години затворска казна поради кражба.
  • 1958 - Роден е Simon Le Bon од Duran Duran.
  • 1989 - Басистот на U2, Adam Clayton, е казнет за возење во пијана состојба и над дозволената брзина. На истиот ден во 98-ма и еротската моделка и пејачка, Samantha Fox, уапсена е поради возење во пијана состојба.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје