Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1972 - Басистот на Allman Brothers, Berry Oakley, загинува во сообраќајка со мотор, на истата раскрсница на која загинува уште еден член на бендот, Duane Allman.
  • 1973 - 30 американски радио станици го пренесуваат во живо концертот на Mott The Hoople. Всушност се работи за студиска снимка со намонтиран аплауз од публика.
  • 1989 - Chris Rea започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Road To Hell'.
  • 1956 - Роден е Ian Craig Marsh од Heaven 17 и Human League.
  • 1955 - Магазинот Billboard го прогласува Elvis Presley за најнадежен нов кантри и вестерн артист.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје