Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 2004 - На церемонија во Лондон, Robbie Williams, Rolling Stones и Queen се внесени во првиот британски Hall of Fame.
  • 1956 - Роден е Ian Craig Marsh од Heaven 17 и Human League.
  • 1955 - Магазинот Billboard го прогласува Elvis Presley за најнадежен нов кантри и вестерн артист.
  • 1989 - Chris Rea започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Road To Hell'.
  • 1973 - 30 американски радио станици го пренесуваат во живо концертот на Mott The Hoople. Всушност се работи за студиска снимка со намонтиран аплауз од публика.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје