Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1955 - Магазинот Billboard го прогласува Elvis Presley за најнадежен нов кантри и вестерн артист.
  • 1973 - 30 американски радио станици го пренесуваат во живо концертот на Mott The Hoople. Всушност се работи за студиска снимка со намонтиран аплауз од публика.
  • 1972 - Басистот на Allman Brothers, Berry Oakley, загинува во сообраќајка со мотор, на истата раскрсница на која загинува уште еден член на бендот, Duane Allman.
  • 1989 - UK No.1 Lisa Stansfield 'All Around The World'
  • 2004 - На церемонија во Лондон, Robbie Williams, Rolling Stones и Queen се внесени во првиот британски Hall of Fame.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје