Dua Lipa - New Rules


Музички времеплов
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1994 - UЅА No.1 John Michael Montgomery 'Kickin' It Up'
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1995 - Тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee се жени со ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Pamela Anderson. Невестата на венчавката носела бело бикини.
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје