Clean Bandit feat. Zara Larsson - Symphony


Музички времеплов
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • 2000 - Американскиот суд јавно објавува документи на ФБИ, преку кои се открива дека John Lennon ги поддржувал ирските републиканци. Британската влада барала ваквите документи да останат тајни.
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје