Alice Merton - No Roots


Музички времеплов
  • 1953 - Родена е Cyndi Lauper (1984 US No.1 'Time After Time', UK No.2 'Girls Just Want To Have Fun').
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1988 - Dennis Lobban е обвинет за убиство на реге ѕвездата Peter Tosh. Јамајканскиот суд го осудува со бесење.
  • 1997 - Wu-Tang Clan се искачуваат на првото место на американската албумска листа со 'Wu- Tang Forever'.
  • 1980 - UK No.1 Don McLean 'Crying'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје