DJ Khaled feat Rihanna & Bryson Tiller - Wild Thoughts


Музички времеплов
  • 1950 - роден е Peter Frampton. Албумот “Frampton Comes Alive!” снимен во живо во 1976 е еден од најпродаваните такви воопшто.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1978 - John Belushi и Dan Aykroyd го имаат првиот настап како Blues Brothers во шоуто "Saturday Night Live".
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје