Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 2002 - Во Лондон е премиерата на претставата 'Up For Grabs' со Madonna во главната улога. Публиката се жали дека гласот и бил тивок и не се разбирале репликите што ги кажува.
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • 1928 - Роден е Rosemary Clooney (1954 UK No.1 'This Ole House').
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје