Музички времеплов
  • 1961 - UK No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1972 - Во Лондон е првиот ден од снимањето на новиот материјал на Pink Floyd, што подоцна ќе прерасне во легендарниот албум 'Dark Side Of The Moon'.
  • 1963 - Роден е Mike Joyce, тапанист во The Smiths (1984 UK No.10 'Heaven Knows I'm Miserable Now' и уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • 1968 - USА No.1 Simon and Garfunkel 'Mrs Robinson'
  • 1982 - UK No.1 Madness 'House Of Fun'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје