Музички времеплов
  • 1983 - USА No.1 David Bowie 'Let's Dance'
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • 1963 - Роден е Tim Lever од Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin Me Round (Like A Record').
  • 1979 - Elton John станува прва западна ѕвезда што оди на турнеја во Русија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје