Топ Листи


Музички времеплов
  • 1975 - USА No.1 Bee Gees 'Jive Talkin'
  • 1994 - На концерт на Oasis во Њу Кесел, Noel Gallagher е ошамарен од човек кој скокнал на сцената. Noel не сака да го продолжи концертот, па 300 обожаватели го напаѓаат автобусот на групата.
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1986 - Queen учествуваат на Knebworth фестивалот и тоа ќе им остане последен настап во живо.
  • 1980 - UK No.1 Abba 'The Winner Takes It All'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје