Kasabian - You Аre In Love With A Psycho


Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје