5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1979 - USА No.1 Donna Summer 'Bad Girls'
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје