Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • 1971 - Роден е раперот Tupac Amaru Shakur. (1996 USА No.1 'How Do U Want It / California Love', 1996 UK No. 6 'California Love').
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје