Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1950 - Роден е Graham Russell, гитарист и воклаист во Air Supply (1980 UK No.11 'All Out Of Love', 1981 US No.1 'The One That You Love').
  • 1968 - USА No.1 Simon and Garfunkel 'Mrs Robinson'
  • 1961 - UK No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1967 - Роден е диџејот и продуцент Roger Sanchez.
  • 1963 - Роден е Mike Joyce, тапанист во The Smiths (1984 UK No.10 'Heaven Knows I'm Miserable Now' и уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје