Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1972 - Во Лондон е првиот ден од снимањето на новиот материјал на Pink Floyd, што подоцна ќе прерасне во легендарниот албум 'Dark Side Of The Moon'.
  • 1963 - USА No.1 Lesley Gore 'It's My Party'
  • 1968 - Роден е австралискиот актер и пејач Jason Donovan (1989 UK No.1 'Too Many Broken hearts' и уште 15 други британски топ 40 хит синглови).
  • 1982 - UK No.1 Madness 'House Of Fun'
  • 1968 - USА No.1 Simon and Garfunkel 'Mrs Robinson'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје