Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1962 - Родена е Leslie Wundermann, попозната како Taylor Dayne. 'Tell It To My Heart'
  • 2002 - Elton John добива почеснен докторат од Британската кралска музичка академија.
  • 1960 - Роден е Vince Clarke, клавијатурист во Depeche Mode, Yazoo и Erasure. I Love To Hate You
  • 1969 - Членот на Rolling Stoneѕ, Brian Jones додека се капел во својот базен се удавил, зашто бил под дејство на дрога и алкохол.
  • 1971 - Лидерот на Doors, Jim Morrison, пронајден е мртов во Париз во када. Причина за смртта - срцев удар. Light My Fire
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје