Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје