Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 2002 - Сопругата на Ozzy Osbourne, Sharon Osbourne е подложена на итна операција, зашто и е откриен рак.
  • 1960 - Роден е Vince Clarke, клавијатурист во Depeche Mode, Yazoo и Erasure. I Love To Hate You
  • 1971 - Лидерот на Doors, Jim Morrison, пронајден е мртов во Париз во када. Причина за смртта - срцев удар. Light My Fire
  • 1962 - Родена е Leslie Wundermann, попозната како Taylor Dayne. 'Tell It To My Heart'
  • 1973 - На својот последен концерт David Bowie изјавува дека ќе се пензионира од настапите во живо. Всушност сакал да каже дека сцената 'Ziggy Stardust' ќе биде пензионирана за концертни настапи, а не тој самиот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје